Elde Siğil

Elde Siğil Nedir?

Elde Siğil, çoğunlukla parmaklarda ve avuç içinde oluşan genellikle nasır ile karıştırılan sert yapılardır. HPV virüsünün bazı tipleri tarafından oluşturulurlar. Gündelik temaslar yoluyla bulaşırlar, bu yüzden en çok eller, parmaklar, yüz ve ayaklarda görülürler.


Elde Siğil Neden Çıkar?

Siğiller HPV virüsü nedeni ile oluşur. HPV virüsünün 200’den fazla tipi vardır ve bu virüslerin yalnızca bir kısmı elde siğillere ve parmakta siğillere neden olur. Ellerde oluşacak çizikler, sıyrıklar ve hasarlar nedeniyle HPV virüsü bulaşma olasılığı artar.


Elde Çıkan Siğil Belirtileri Nelerdir?

Elde çıkan siğil belirtileri genellikle nasıra benzeyen, bazen et beni şeklinde olan ciltten kabarık ya da düz olabilen sert lezyonlardır. Tedavi edilmez ise gittikçe büyür ya da yakın bölgelere yayılır. Eldeki siğiller genellikle avuç içinde ve parmaklarda siğil şeklinde kendini gösterir.


Eldeki Siğil Nasıl Geçer?

Eldeki siğil nadiren kendiliğinden iyileşebilir. Hastaların pek çoğu öncelikle evde siğil tedavisi yapmaya çalışırlar. Siğiller çoğunlukla evde yapılan ilaç ve diğer tedavilere dirençlidirler. Evde etkin bir tedavi yapılmadığı için bazı siğiller daha da büyür ve nasır gibi sert bir hale gelebilir. Siğil sertleştikçe, büyüdükçe tedavisi de zorlaşır. Eldeki siğillere ve parmaktaki siğillere kesin çözüm diye lanse edilen birçok ilaç vardır. Ancak bunların büyük çoğunluğu maalesef tedavide etkili olmamaktadır. Bu nedenle elde siğil tespit edildiğinde kendiliğinden geçmesini beklemek, el siğil kremi veya eldeki siğil için ilaç kullanmak yerine tıbbi tedavi görmek daha doğru olacaktır.


Eldeki Siğiller Bulaşıcı mıdır?

Eldeki ve parmaktaki siğiller bulaşıcı olabilir. Bu nedenle elde siğili olan kişiler ile çok sık tokalaşmak siğillerin bulaşmasına neden olabilir. Bir kez tokalaşınca siğil bulaşır korkusu yaşamak da yersizdir. Çünkü hpv virüsü ciltteki sıyrık, yara, çizik gibi yerlerden vücuda girer.


Elde Siğil Kaşınır mı?

Elde siğil kaşıntı yapabilir. Sadece kaşıntı değil aynı zamanda özellikle büyük siğiller ağrı da yapar. Bu nedenle elde ve parmakta siğil tedavisini çok geciktirmemek gerekmektedir.


Elde Siğil Tedavisi – Parmakta Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?


Ellerinizdeki siğillerin lazer ile tedavisi için 0 212 986 08 22 ve 0 505 260 72 38 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Siğil tedavisinde ana kural siğilin etkin bir şekilde yok edilmesidir. Bu yok etme yöntemlerinden en etkin olanı lazer ile siğillerin yok edilmesidir. Diğer yöntemler ile siğillerin tekrarlama olasılığı lazere oranla daha yüksektir.

Silivri HPV Tedavi Merkezinde elde siğil tedavisi ve parmak siğilleri tedavisi Fraksiyonel Lazer Tedavisi ile başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Siğiller derinlemesine doğru yeterince tedavi edilmezler ise, kökleri yeterince tahrip edilmezse yeniden çıkabilirler. Derinlemesine tedavi en iyi lazer ile mümkün olmaktadır.


Eldeki Siğiller İçin Bitkisel Çözüm

Bitkiler ile siğil tedavisi ellerdeki ve parmaktaki siğillerinizin daha da çoğalmasına, tedavide zaman ve para kaybına neden olur. Lütfen bitkisel tedavilere itibar etmeyiniz.


Tıbbi Siğil Tedavisi

Elektrokoter Tedavisi (Elde Siğil Yakma)

Bu işlem lokal anestezi altında yapılır. Elektrik akımı kullanılarak siğil yakılır. Bu yöntemde işlem sonrasında ağrı olabilir, işlem sonrasında iz kalabilir.

Kriyoterapi Tedavisi (Elde Siğil Dondurma)

Kriyoterapi işleminde siğil üzerine uygulanan sıvı azot sıkılarak siğil dondurulur. Aslında siğil soğuk ile yakılmış olur. Nüks ihtimali diğer yöntemlere göre yüksektir, işlem bittikten sonra ağrı olabilir.

Lazer Tedavisi (Fraksiyonel Lazer Tedavisi)

Lazer ile sadece siğilin kendisi ve kökü buharlaştırılarak yok edilir. Tek seansta siğiller yok olur. Siğilin tekrar çıkma ihtimali düşüktür, işlem sonrasında ağrı olmaz, işlem sonrasında iz kalmaz.

Silivri’de bulunan HPV Tedavi Merkezimizde Fraksiyonel lazer ile siğil tedavisi seçeneğini tercih etmekteyiz.


Lazer ile Elde ve Parmakta Siğil Tedavisi İzle

Hamilelikte Elde Siğil Tedavisi Olur mu?

Hamilelikte lazer ile elde siğil tedavisi açısından herhangi bir sakınca yoktur.


Ellerinizdeki Siğilleri Önlemek İçin Öneriler

Elleriniz sürekli dış ortam ile irtibat halindedir. HPV virüsü ile temas açısından en riskli vücut bölgemiz ellerimizdir. Bu nedenle spor salonları ve duşlar gibi ortak yüzeylere temas ederek virüsü alabiliriz. Bir siğil virüsüne maruz kalmak ya da biriyle temasa geçmek, siğilin kesin bulaşacağı anlamına gelmez. Kesikler ve sıyrıklar gibi cildimizde oluşan açıklıklardan HPV virüsünün vücuda girme ihtimali vardır.


Bazı önleme tedbirleri:
 • Kendi ellerinizde bile olsa siğillere dokunmaktan kaçının, kanatmamaya ve koparmamaya çalışın.
 • Ellerinizdeki küçük kesik veya sıyrıkları he zaman örtün.
 • Ellerini sık sık yıkayın, dezenfeksiyona önem verin.
 • Toplu taşıma araçları gibi kalabalık alanlarda mümkün olduğu kadar temastan kaçının.
 • Tırnaklarınızı yemeyin, tırnak çevresindeki dokuları koparmayın.
 • Dışarıdaki duşlarda ve havuzlarda ayakkabı, sandalet veya galoş giyin.
 • Ellerde siğil görürseniz yayılmasını önlemek için hemen bize başvurun.
 • Bağışıklık sistemi zayıflamış kişilerde siğile oluşma olasılığı daha yüksektir, bağışıklık sistemini güçlü tutmak siğil gelişimini önler.

Elde Siğil Tedavisi Fiyatları Hakkında Bilgi

Elde siğil tedavisi fiyatları işlemin yapıldığı merkeze, siğilin boyutlarına ve yaygınlığına göre değişmektedir. Silivri’de bulunan HPV Tedavi Merkezi’ni arayarak, siğillerinizin fotoğraflarını göndererek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Fiyat bilgisi almak için
0 (212) 728 63 61 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir !
Ayakta Siğil
Ayakta Siğil

Tüm siğiller arasında, ağrılı olabilen tek tür ayak tabanındaki siğillerdir. Genellikle hassastırlar ve ayakta dururken veya yürürken rahatsızlığa neden olabilirler.

Sayfaya Git

Arama Terimleri
 • elde siğil
 • ellerde siğil
 • eldeki siğili yakma
 • elde siğil neden olur
 • elde siğil tedavisi